В Україні ввели новий податок на автомобілі: скільки платити та кому

Українські автомобілісти, які володіють машинами вартістю від 375 мінімалок, зобов’язані раз на рік платити фіксований податок – 25 тисяч гривень. Якщо раніше водії сплачували транспортний податок лише за об’єм двигуна, то наразі система ускладнилась. До 1 лютого Міністерство розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства на офіційному сайті опублікує список автомобілів, яким потрібно буде доплачувати. Також чиновники розробили спеціальний калькулятор, який розраховує повну вартість майна.

Транспортний податок 2018 (02.03.2018) — Portmone.comНедоліків запровадженої системи може бути декілька. По – перше можлива технічна помилка, водіям рідкісних автомашин не надійшло відповідне повідомлення від владних структур про сплату податку. По – друге ускладнилась задача і для самих українців – у разі якщо автомобіліст не отримав офіційного повідомлення, самостійно дізнатися потрібно платити чи ні складно.

Як зазначає дорожній юрист Денис Коваленко: платники податків звільняються від відповідальності, бо вчасно не отримали належного «листа». Але з іншого боку податківці мають право протягом трьох років нарахувати пеню за прострочений термін. Якщо ви не заплатили потрібну суму із — за неуважності податківців, цілком можливо, що в наступному році ви заплатите у подвійному розмірі. Отже, розмір податку становить 25 тисяч гривень. Платити за новими правилами потрібно тим:

• чий автомобіль не старше 5 років;

• вартість машини – від 375 мінімалок (у 2020-му це 1,7 млн грн).

Що буде якщо не платити податок?

Якщо автомобіліст не сплачує потрібну суму протягом 60 днів, то штраф буде рости. Якщо заплатити в перші 90 днів – плюс 10% до штрафу, після 90 днів – 20%. Крім того, автомашину або інше майно можуть заарештувати (податкова застава).

Бардачок - Запорожье,,,