Ювілей автівки «Запорожець» – "ЗАЗ 965».

            Вчора, 1 жовтня, в Запоріжжі відзначали ювілей автівки «Запорожець» – "ЗАЗ 965».

 

         Саме 60 років тому 1 жовтня на заводі «Комунар» офіційно стартував запуск першого мікролітражного автомобіля.  За основу виготовлення автомашини взяли  Fiat 600. Цей автомобіль завоював народну любов, це найкомпактніша та найдешевша машина СРСР, яка має багато різних назв – «Запорожець», « Жужа», «консервна банка» та найвідоміша «Горбатий».

         Організатором заходу виступив місцевий музей техніки  «Фаетон».  У межах свята близько десятка раритетних автівок, вирушили у пробіг центральною площею міста Запоріжжя. Це – приватні автомобілі, які належать власникам із Запоріжжя, Дніпра, Донецької області. Також запоріжці та гості міста відвідали виставку, присвячену ретроавтівкам, всі охочі могли  сфотографуватися. Після завершення пробігу відвідувачів пригощали смачним тортом у вигляді «Горбатого». 
         
          Пишаємося тим, що ми шануємо традиції та історію, це чудова можливість розповісти та показати історичне життя міста Запоріжжя. Наші діти та внуки зможуть побачити ексклюзивні ретроавтівки, дізнатися історію їх створення. Бажаю, щоб наше рідне місто процвітало та розвивалося!
 

 

 

 

 

 

 

 

Бардачок - Запорожье,,,