Вибір зимової гуми: ключові аспекти
Безсумнівно, кожен досвідчений водій піклується про те, щоб його автомобіль їздив швидко і безпечно. Адже від цього чинника безпосередньо залежить як його життя, так і життя пасажирів. Тому до появи перших холодів слід подбати про зміну літньої гуми на зимову. Дорожні умови в цей період значно відрізняються від літніх, також змінюються вимоги до автомобільних шин. Зимова гума забезпечує оптимальне зчеплення на дорожніх поверхнях при високих температурах. Для того, щоб вибрати оптимальний для себе варіант, необхідно звертати увагу на п’ять ключових факторів: різновид, маркування, малюнок, фірма і термін придатності.
Різновид зимової гуми
Перед тим як купувати покришку спочатку необхідно визначитися з типом шин, і вирішити який варіант найбільше підійде: липучка або шипована. Автомобіліст повинен визначити клімат регіону, в якому він проживає, як часто взимку йде сніг і утворюється ожеледиця. Шини класифікують за кількома видами.
Європейська гума
Покришка такого типу відмінно підійде для регіонів, де температура клімату не перевищує 0 °C. Їздити на такій гумі слід по очищеному від снігу дорогах, сухому і вологому асфальтовому покриттю.
Скандинавська гума
Даний варіант покришки слід використовувати в суворих регіонах і засніжених населених пунктах. Від європейського варіанту він відрізняється наявністю великої кількості ламелів і прорізів.
Ці шини дозволяють автомобілістам керувати авто при високих температурах. Матеріал — покришка середньої жорсткості.
Маркування покришок
Для того, щоб визначити який розмір шин підійде саме вам, необхідно детально вивчити маркування, яке нанесене на задню частину шин. Щоб підібрати правильний типорозмір, необхідно вивчити всі деталі гуми, яка надається:
• дата виготовлення — позначається на задній частині Це чотири цифри — рік виробництва і тиждень року;
• зносостійкість — цей критерій обчислюється в одиницях. На бічній частині колеса прописується напис Treadwear, біля неї позначаються цифри. Стандартний варіант - 100 од.;
• категорія швидкості — позначає максимальний рівень швидкості, який здатна витримати зимова гума. Параметр вказується англійськими літерами від J (100 км / год) до ZR (понад 240 км / год).
• коефіцієнт навантаження — являє собою цифровий код, який визначає рівень навантаження на одне колесо автомашини. Оптимальний показник повинен бути в межах 30 - 35% від ваги завантаженого авто;
• тип гуми — позашляхові, низькопрофільні, сезонні, безпрокольні та інші;
• сертифікація автомобільних шин — надається два стандартних варіанти за вимогами Євросоюзу і США.
Це ключові параметри при виборі шин, крім цього на колесах прописується маркування гуми:
• економія палива;
• рівень шуму;
• максимальний рівень зчеплення шин на мокрому асфальті.
Здійснювати шиномонтаж шин в Запоріжжі слід на професійних станціях технічного обслуговування, це забезпечить комфортність і швидкість їзди. Піклування про себе та інших запорука щасливого автомобільного руху.