Чому не охолоджує кондиціонер в машині: причини несправності та рекомендації для профілактики

Коли влітку стає особливо спекотно, важливо, щоб автокондиціонер працював справно та не створював проблем. У разі зламання слід якомога швидше виправити ситуацію, адже автомобільний кондиціонер має величезний вплив на рівень комфорту в транспортному засобі та дозволяє у теплу пору року насолоджуватися приємною атмосферою у салоні. Вихід з ладу даного пристрою – поширене явище. Причин цього безліч: від банальних, наприклад, забруднення системи, до найкритичніших несправностей. Щоб кондиціонер в машині завжди працював і радував вас прохолодним повітрям у найспекотнішу погоду, слід дбайливо експлуатувати та правильно обслуговувати систему кондиціонування.

Кондиціонер авто вже давно перестав бути розкішшю, це необхідний засіб комфорту. Його можна знайти майже в будь-якому автомобілі, зокрема в бюджетних моделях. Це повністю герметична система, яка закільцьована магістралями. Роботу пристрою забезпечує холодоагент, тобто спеціальний газ, який чудово поглинає вологу та віддає тепло. До складу системи входить цілий ряд компонентів, які з"єднані між собою.

Найбільше навантаження на автомобільний кондиціонер відбувається у спеку. Пристосування починає працювати в режимі з максимальним навантаженням через довгі пробки та високу температуру повітря.

Поширені несправності

Ось проблеми, що найчастіше зустрічаються. З ними може зіткнутися автомобільний кондиціонер:

1) Брак холодоагенту – якщо в системі кондиціонування мінімальний рівень фреону, обладнання часто перегрівається під час, а від цього страждає вся система. Важливо перевіряти та поповнювати запас фреону хоча б один раз на рік. Однак при заправці варто враховувати, який саме фреон ви заправляєте. При використанні невідповідного підвищується ризик повністю вивести систему охолодження з ладу.

2) Проблема в компресорі – зазвичай з"являється через нестачу холодоагенту, а також його недостатнє охолодження, оскільки він не працює у звичному режимі та недоотримує мастило, яке зазвичай додають в фреон. Нестача холодоагенту виникає в результаті тріщин на корпусі, зношеної прокладки або ламання самої магістралі. Якщо компресор все-таки вийшов з ладу, то його простіше замінити, ніж ремонтувати.

3) Несправності електропроводки в системі кондиціонування – досить серйозна причина неприємностей для будь-якого автовласника. У системі знаходиться багато всіляких компонентів з проводкою. Проблема може бути в корозії та забруднення контактів, зламу перемикачів, пошкодження проводки.

Якщо в транспорті система кондиціонування не працює належним чином, то краще виконати ремонт кондиціонера авто відразу.

Поради щодо профілактики

Можна уникнути поїздки в автомайстерню, якщо правильно доглядати за обладнанням. Варто регулярно виконувати заправку кондиціонера авто. Щоб продовжити працездатність пристрою, слід дотримуватися простих правил самостійного обслуговування. Потрібно періодично мити радіатор автокондиціонера, а взимку необхідно заїжджати в тепле приміщення і давати попрацювати кондиціонеру хвилин 10-15 разів на місяць. Щоб захистити пристрій від попадання бруду та твердих частинок, можна скористатися звичайною сіткою. 
Команда  <a href="https://mm.kiev.ua>Автосервісу Manic Mechanics</a> рада допомогти та полагодити, в разі потреби, кондиціонер авто! Це автосервіс, де ви отримуєте якісне технічне обслуговування. 

Бардачок - Запорожье,,,