Тепловізори: особливості функціонування та застосування

Науково доведено, що будь-яке тіло з температурою вище нуля продукує інфрачервоне випромінювання. Людське око не здатне його побачити. Та з цією задачею легко впорається тепловізор. В Україні дані прилади стали надзвичайно запитуваними у звязку з війною. Мабуть, усім вже доводилося або особисто купувати, або давати кошти на придбання даного обладнання для наших військових. Що ж собою являє тепловізор, як він діє і для чого його варто вибрати?

Для чого можна купити тепловізор, і що він собою являє?

Даний пристрій може бути портативним або стаціонарним. Він наділений здатністю реєструвати температуру досліджуваного обєкта. Відображає її тепловізор в інфрачервоному діапазоні. Отриману інформацію він транслює на дисплей. Користувач на ньому може побачити температурний розподіл предметів. Тобто тепловізор з каталогів сучасних виробників перетворює зображення предмета на кольорову гаму, в якій кожен відтінок відображає певну температуру. 

Hikvision DS-2TP31B-3AUF — Ручний термограф 160x120 3 мм

Особливості застосування

Такий прилад актуальний у багатьох галузях. Зрозуміло, що він є незамінним в арсеналі наших військових. З його допомогою їм вдається перетворювати ворога на хороших руських. В мирному житті його використовують як один з елементів облаштування охорони територій і приміщень. Окрім того, замовити тепловізор на сайті інтернет-магазину компанії Comtrade можна для таких галузей та завдань:

 

  • Будівництво. Будівельники можуть визначати за допомогою тепловізора обєми тепловтрат. Таким чином визначається ефективність проєкту та експлуатації новобудови.
  • Медицина. Тепловізор дозволяє діагностувати багато специфічних захворювань.Адже за його допомогою можна побудувати спектрограму температури тіла на різних його ділянках.
  • Діагностика і перевірка якості роботи різноманітного обладнання. За допомогою тепловізора це можна зробити швидко і точно. Причому для його експлуатації не потрібна додаткова підготовка спеціалістів.
  • Рятувальні служби. Дуже ефективна здатність тепловізора — виявляти живі обєкти під завалами будинків. Завдяки цьому вдається рятувати людей після обстрілів та нещасних випадків.
  • Полювання. В такому випадку застосування тепловізора більш ніж передбачуване. Мисливець може побачити тіла звірів, що рухаються нічним лісом. Доволі чіткі обриси дозволяють не сплутати їх з людьми.
  • Інші галузі. Актуальним такий прилад є для астрономії, астрофізики та інших видів наук. Застосовують його і в промисловості. Найчастіше він використовується у металургії та деяких інших галузях.

AGM Taipan TM10-256 — Тепловізійний монокуляр 256x192 900 м 10 мм

Якщо вас зацікавив такий прилад, як тепловізор, на сайті інтернет-магазину Comtrade ви знайдете моделі, які неодмінно підійдуть під ваші потреби та уподобання. В процесі вибору ви можете орієнтуватися за такими критеріями, як характеристики дисплея, матриці, батареї, мікроболометра, лінз. У асортименті даної торговельної точки пропонуються тепловізори з різними варіантами дистанції виявлення, кратності, чутливості, фокусної відстані та частоти оновлення кадру. 

Бардачок - Запорожье,,,